Hlavně nezmeškat vlak!

Je až neuvěřitelné, že něco plánujete 5 let a první narušení plánu se objeví zhruba po 30 minutách vaší cesty.

2. srpna ráno jsem se ještě stihl nasnídat než jsem kolem 7:20 vyrážel na nádraží v Židenicích, kde jsem měl chytit vlak do Břeclavi. Proč do Břeclavi? Protože je to přeci ta nejrychlejší cesta vlakem do Polska (a to i přesto, že jedete 60km opačným směrem).

Městská doprava bez větších problému, byť je Brno toto léto rozkopáno více než v dřívějších letech. O to větší překvapení bylo, když jsem viděl na informační tabuli zpoždění mého vlaku o 20 minut – #ceskedrahy . Na tom by nebylo nic tak zásadního, kdybych na přestup v Břeclavi neměl minut zhruba 15.

Trvalo nějakých 5 minut než jsem přišel s jednoduchým řešením. Zpožděný vlak od Regiojetu právě přijížděl a já si uvědomil, že s ním bych mohl v Břeclavi vlak stihnout. Rychlým dotazem u stevarda jsem zjistil, že místo ve vlaku je. Takže hurá nasedat, za pět minut rychlá zastávka na brněnském „hlavním“ Dolním nádraží a pak už vesele směr Břeclav.

V Břeclavi jsem byl 10 minut před odjezdem ECčka na Ostravu a moje tušení, že vlakem českých drah bych navazující spoj nestihl se potvrdilo. Když jsme odjížděli, vlak z Prahy ještě ani nebyl na nástupišti.

A co z toho všeho? Za prvé, že ať plánujete sebelíp, tak se něco pokazí. A za druhé, že každej problém má jednoduchý řešení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *