MANA

Ač se to tak může zdát a bylo by mi to možná i bližší, nemyslím tím atribut většiny kouzelníku v počítačových hrách, který jim umožňuje sesílat jejich kouzla.

Já mám na mysli český produkt, tekutou stravu, který mě natolik zaujal, že jsem ho zařadil jako pravidelnou složku mé výživy. Nechci tady teď dlouze vyjmenovávat, z čeho se MANA skládá, na to můžete využít Google! Radši se budu věnovat tomu, proč jsem se o MANU začal z ničeho nic zajímat, jaké jsou moje důvody ji jíst a částečně tak nahrazovat běžnou stravu za stravu „tekutou“ nebo tomu, kde už jsem s MANOU byl. Tím vším vám chci poskytnout prostor pro přemýšlení, jestli by si MANA nenašla svůj prostor i ve vašem způsobu stravování.

Uspěchaný životní styl

Asi takhle by se dal nazvat jeden z hlavních důvodů, proč jsem se o MANU začal před půl rokem aktivně zajímat. Často jezdím na služební cesty, mám spoustu koničků a nabitý program různými aktivitami a tak jsem se občas přistihnul, že kvalitní jídlo nahrazuju nezdravou pouliční stravou. Druhým, pro mě neméně důležitým, impulzem bylo hledání záložní varianty jídla na cesty. Vždycky si užívám, když mám možnost ochutnat lokální kuchyni, pokud ale při cestování využívám alternativní metody přesunu (např. stopování nebo delších túrách přírodou / národním parkem), tak se mi občas stane, že uvíznu na místě, kde není jednoduché sehnat něco k jídlu.

Sám jsem si udělal průzkum trhu a z použitelných výsledků – dehydratované jídlo, proteinové tyčinky a MANA – jsem zvolil právě MANU, přičemž to vyhrála díky výbornému poměru váhy vůči výživové hodnotě, snadné přípravě, ceně a 6 dalším důvodům.

Mých 9 důvodů proč právě MANA

Cena

Za jednu porci zaplatím 36-40 korun, což je nejen ve srovnání s alternativami, ale i normální stravou velmi málo.

Přenositelnost

V aktuální verzi MANA Mark v5 se už jedná pouze o prášek. Ten je možné sebou zabalit i do příručního zavazadla v letadle. Navíc jí na 1 plnohodnotnou porci potřebuju pouze 86g.

příprava

Na přípravu mi stačí voda. Důležitým rozdílem oproti dehydratovaným jídlům však je, že ji nemusím ohřívat a stačí studená, což dělá přípravu na cestách značně jednodušší.

Nutriční vyváženost

Dle doložených studií se jedná a nutričně vyvážený produkt.

Veganská

Čistě rostlinné složení uvítají všichni vegani a vegetariání, což je výhoda proti srovnatelným zahraničním produktům.

Opravdu zažene hlad

Ač by se mohlo zdát, že tekutinou není možné zahnat pocit hladu, tak MANA mě přesvědčila o opaku. Je to trochu řidší kaše, která však zasytí. Tím, že je MANA pro tělo snadněji stravitelná, mám obvykle hlad dřív, zhruba po 2-3 hodinách, než po konzumaci běžného jídla.

Neutrální chuť

Bez žádných přísad mi MANA chuťově připomíná vločky. Pokud je nemáte rádi, tak vám MANA pravděpodobně chutnat nebude. Přípravu je však možné provádět v mixéru a chuť obohatit různým ovocem.

Distribuce

Cizinci určitě uvítají možnost ji odebírat v rámci celé EU, Švýcarska a Norska.

Uhlíková stopA

Mimo to, že MANA je veganská což už samo osobě výrazně snižuje zázěž na životní prostředí, výrobce také dbá na nízkou produkci odpadu, přičemž v nedávné době došlo u jejich produktů k snížení objemu krabic a samotných sáčků s MANOU, což uvítají všichni kdo sledují svou uhlíkovou stopu.

Kde už jsem MANU jedl

  • Pravideně ji sebou beru na služebky do Prahy, protože nerad v Praze hledám dobrou restauraci.
  • O víkendech si ji beru k práci na zahradu, protože se mi na zahradě nikdy nechce vařit.
  • Jeden sáček jsem měl na dovolené v Bavorsku a Rakousku, jako záložní svačinu.
  • Právě teď si jí balím sebou na dovolenou, konkrétně na Kanáry.
  • Věřím, že v budoucnu se se mnou podívá do celého světa.

Závěr

Rozhodně nechci tvrdit, že se jedná o budoucnost ve stravování nebo snad plnou náhradu klasického jídla, na to mám klasickou formu jídla až moc rád. Stále častěji však slýchávám, jak jsou všichni kolem mě zaneprázdnění a jak se u jídla odbývají, přičemž vůbec nemusí. Právě jsem vám tady představil alternativu, která je levná, rychlá na přípravu, veganská… Teď už je jen a pouze na vás, jestli máte chuť zkusit něco nového.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *